Weddings

Nejraději mám autentičnost, proto se vždy snažím svatbou proplouvat, zachycovat emoce, krásné momenty a celkově tu příjemnou atmosféru, jaká na svatbách opravdu je. Fotím průběh svatby od rána až do večerních hodin, to mi pak dává možnost prostřednictvím fotek vyprávět příběh z celého dne. Samotný balíček však nechci pojmenovávat jako celodenní, protože ta péče pro mě začíná již delší dobu před svatbou a pokračuje i po ní. I z toho důvodu jsem se rozhodla dělat předsvatební focení jako součást své služby, protože cítím, že už tady spolu můžeme budovat vztah, vy si focení zkusíte se mnou, já naopak s vámi. Máme tak možnost se poznat už před svatbou a to je pak na svatbě ohromně znát… a v neposlední řadě, máte fotky navíc! 🙂 Můj balíček je o vás a o vztahu s vámi, o to lepší fotky pak můžou vzniknout!

I like authenticity the most, that’s why I catch the moments, not plan the moments. I capture emotions & overall the pleasant atmosphere that really do exists at weddings. I stay there from morning till evening, it then gives me the opportunity to tell the story of the whole day through the photos.

PRICE FOR A FULL DAY STARTS AT 29.900 czk

tiskovinyzlásky

Wedding Printables

Would you like to have the beautiful minimalistic wedding printables as the Pinterest ones? Leave me a message. I prepared several minimalistic designs to choose from. You will know exactly how your announcements will look and I will adapt the other printed materials to it as needed – name tags, menus, table numbers. Anything you need.

Wedding printed materials can also be requested separately without wedding photography.

Invitation & envelope

39 CZK / piece

Couple Photo

I can capture your love, even if you are not planning a wedding. Let’s take a shooting walk for an hour in a nature or city. We will discuss the location in advance based on your preferences.  Help with clothing and nervousness included. 🙂 I do not pose you. I want real moments and emotions. I need you to enjoy the time, not to pose. 

~ one hour of shooting

~ you will receive at least 30 fully edited pictures in color + black and white versions

beautiful online gallery

4.900 CZK

Pricelist valid from 15. 8. 2023.